W piątek, 22 listopada w godzinach 18.00 – 7.00 odbyła się „Noc patriotyczna
w szkole”. Fajnie było oderwać się od podręczników, sprawdzianów i spojrzeć na szkołę z innej strony.

Program był różnorodny i obejmował zarówno cele edukacyjne, jak i wychowawcze. Spotkanie z młodzieżą rozpoczął Pan Tomasz Piwowarski, który przybliżył sylwetkę gen. Hallera i jego wpływu na historię Pomorza. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, które zajęły się przygotowaniem plakatów informujących o najważniejszych wydarzeniach związanych z gen. Józefem Hallerem. Wykonane prace artystyczne opowiedziały wspaniałą historię, która otrzymała nazwę „Błękitna Pamięć”. Młodsi uczestnicy mogli wziąć udział w zabawie pt. „Poszukiwacze skarbów gen. Hallera”. Były to warsztaty integracyjne, służące lepszemu poznaniu się i nawiązaniu właściwych relacji interpersonalnych. Dzieci przemieszczały się z latarkami po ciemnej szkole, wykonując zadania. Było bardzo dużo frajdy i radości, a przede wszystkim nauki.

Kolejną atrakcją było wspólne pieczenie aromatycznych gofrów, które uczniowie natychmiast zjedli ze smakiem. Pomimo wspaniałej wyżerki, sprzątanie kuchni nie cieszyło się jednak dużym entuzjazmem ze strony dzieci.

Nadszedł moment „piżama party”, rozgrywki w „Uno” oraz „Dooble”, czy zwiedzania zakamarków szkoły. Super czas, świetna zabawa!!!

Ostatnim punktem było przygotowanie do snu. Każdy uczeń miał ze sobą koc lub śpiwór. O spaniu jednak nie było mowy, gdyż w naszej szkole… STRASZY! Szczególnie w sali nr 1. Tylko nieliczni zdecydowali się na sen, albo raczej próbę snu – gdyż hałasy i „rozgadani” koledzy skutecznie ją utrudniali. Najwytrwalsi uczniowie zasypiali dopiero nad ranem. Szkoda, że po dwóch godzinach drzemki była pobudka…

Po całonocnej zabawie, dzieci wraz z rodzicami rozeszli się do domów, jednak towarzyszyła im wielka nadzieja, że to NIE OSTATNIA TAKA NOC

Dzięki takiej formie spotkania integracyjnego, młodzież miała okazję lepiej poznać siebie nawzajem – swoje mocne i słabsze strony, zainteresowania i marzenia, ale też nawiązać relacje z wychowawcą, nauczycielami i poczuć atmosferę szkoły.

Serdecznie dziękujemy Pani Martynie Łukaszewskiej za czas spędzony z dziećmi, przepyszny placek i wspaniałą zabawę.

A czym szkoła może zaskoczyć nocą?

Wszystkim!

I wszystkich zaskoczyła!

To przeszło nasze wyobrażenia…