We wtorek 26 listopada, najstarsze klasy wybrały się do Centrum Kultury „Teatr” w Grudziądzu na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”.

            Pełna magii i wzruszeń adaptacja jednego z najsłynniejszych dzieł Charlesa Dickensa to prawdziwie teatralne wydarzenie opowiadające o uroku Świąt Bożego Narodzenia.Rewelacyjne przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Mam nadzieję,że morał dotarł do najmłodszych, jak i skłonił do refleksji również starszych odbiorców.

            Dzięki świetnej grze aktorskiej oraz pomysłowej scenografii, każdy z oglądających wyczuł wszechobecnie panującą grozę. Tajemniczą aurę w dramatycznych momentach podkreślała również muzyka, przenosząc widzów w niezwykły świat pełen duchów, czarów,ale także nadziei na lepsze jutro.Spektakl uzmysłowił, że każdy z nas popełnia błędy i …że  zawsze lepiej być niż mieć…

            Przekraczając próg teatru, dzieci otrzymały niepowtarzalną możliwość zawieszenia otaczającej je rzeczywistości i wejścia do wyimaginowanego świata, w którym wszystko jest możliwe.Jak fajnie, że skorzystały z tej szansy i dały się oczarować krainie wyobraźni, która nie ma żadnych granic.