NABÓR UCZNIÓW DO KLASY i I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Boguszewie rozpoczyna nabór uczniów do klasy I i oddziału przedszkolnego na rok 2023/2024.

Rodzice proszeni są o składanie kart zapisowych do poszczególnych oddziałów. Karty można pobrać ze strony internetowej www.spboguszewo.gruta.pl lub z sekretariatu szkoły.
Rekrutacja kończy się z dniem 31.03.2023 r.
Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu
56 468 43 29 lub 606 200 926
Odpowiadamy także na wiadomości email: spboguszewo@gmail.com

GAZ – SYSTEM dla Edukacji

W ramach programu „GAZ – SYSTEM dla Edukacji” skierowanym do szkół podstawowych i zespołów szkół z województw, w których Spółka Gas-System posiada sieci przesyłowe, gmina Gruta otrzymała dofinansowanie w wysokości 30.000,00 zł.

Dzięki otrzymanemu wsparciu, gmina Gruta zakupi nowy sprzęt sportowy do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego dla wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Gruta!

 

Konkurs dla przedszkolaków „Wiosna w poezji”

 
Dzieci pięknie zaprezentowały swoje zdolności recytatorskich.Celem konkursu było:zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci a także rozwijanie wrażliwości artystycznej (teatralnej i literackiej). Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja utworu z literatury dziecięcej o tematyce wiosennej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu odwagi w pokonywaniu nieśmiałości a przede wszystkim pięknej prezentacji utworów.
Dziękuję wszystkim rodzicom za przygotowanie swoich pociech do konkursu.👏

Dzień Wagarowicza?

 
No może niezupełnie! Dziś klasa III wyjechała do kina, gdzie obejrzeliśmy nostalgiczny, a jednocześnie zabawny film o słynnym Mikołajku. Dowiedzieliśmy się, że najcenniejszym skarbem jest prawdziwa przyjaźń, a liczne perypetie głównych bohaterów doprowadziły nas do łez. Ponieważ pogoda zachęcała do dalszych odkryć i poszukiwań zwiedziliśmy nieznane nam jeszcze rejony Grudziądza. Przed nami jeszcze jedno zadanie, przygotowanie „kapsuły czasu”, którą odkopiemy za 32 lata! Mamy nadzieję, że podobnie jak bohaterowie filmu spotkamy się po latach w tym samym, pełnym składzie! Szkoda, że nie było z nami naszego Mikołajka!

WIZYTA W TEATRZE – „INTERNETOWY PORYWACZ”

 
22 marca uczniowie klas 4-7 udali się do Teatru w Grudziądzu na spektakl profilaktyczny pt. „Internetowy porywacz”. Dzięki tej sztuce młodzież naszej szkoły uświadomiła sobie, jakie negatywne skutki niesie ze sobą obcowanie w wirtualnym świecie. Mam nadzieję, że z większą rezerwą podejdzie do znajomości zawieranych za pośrednictwem Internetu.
Myślę, że spektakl dostarczył niezapomnianych wrażeń młodym widzom i zwrócił uwagę na to, co w życiu ważne. Wspólnie postanowiliśmy, że częściej będziemy odwiedzać deski Grudziądzkiego Teatru.

Ech, Ty Wiosno!

Wiosennym i radosnym krokiem powitaliśmy pierwszy dzień wiosny.Na ten piękny, słoneczny dzień zostało przygotowane ognisko z pysznymi kiełbaskami zafundowanymi przez Radę Rodziców, za co Baaaardzo dziękujemy❤️.Dzieci przygotowały kolorowe Marzanny oraz gaiki.Od tej pory czekamy tylko na słoneczne dni 🌞🌸

 

Gratulacje!

Z wielką radością informujemy, że w dniu dzisiejszym dwoje naszych uczniów odebrało nagrody za osiągnięcia w rejonowym etapie Konkursu o Wielkich Polakach. W tym roku konkursowi patronuje generał Elżbieta Zawacka – kobieta niezwykła. Przed nimi co prawda jeszcze wielki finał wojewódzki, ale wiedzą, którą się wykazali, pozwala nam liczyć na dalsze osiągnięcia. Gratulujemy więc przede wszystkim BARTOSZOWI ŻUCHOWSKIEMU, za zajęcie I miejsca oraz MAI DWOJACKIEJ za zajęcie trzeciego miejsca w tym niezwykłym konkursie. Nagrodą za I miejsce był rower, tak jakby komisją konkursowa wiedziała, że jazda na rowerze jest pasją Bartosza. Dodatkową atrakcją był wywiad dla TV Bydgoszcz, którego udzielili główni laureaci. Bardzo gratulujemy także Panu Tomaszowi, który przygotował uczniów do konkursu. Gratulujemy także rodzicom i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału we wszelkich konkursach. Naprawdę warto!
 
 

Gminny Konkurs Recytatorski Złote Usta

 
14 marca w Gminnym Centrum Kultury w Grucie odbył się Konkurs Recytatorski Złote Usta, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytujących. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Do dalszego etapu zakwalifikowały się następujące dziewczyny: Julia Steciuk, Amelia Ługiewicz i Zofia Chyła. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.