Ośmioklasiści!!!

Odbiór zaświadczeń egzaminacyjnych w czwartek – 6 lipca w godzinach od 8.00-13.00!

Zapraszam!!!

Wykaz podręczników i programów

Przekazujemy Państwu wykaz podręczników do religii, które należy zakupić na nowy rok szkolny. Przypominamy, że subwencja podręcznikowa nie dotyczy religii i języka mniejszości narodowej.
W klasach 0-II tylko podręczniki, od klasy III-VIII podręczniki z ćwiczeniami.
Uwaga w klasie VIII nowe wydanie.
Szczegółowy szkolny wykaz programów i podręczników na rok szkolny 2023/2024 po kliknięciu w link pod spodem.

NABÓR UCZNIÓW DO KLASY i I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Boguszewie rozpoczyna nabór uczniów do klasy I i oddziału przedszkolnego na rok 2023/2024.

Rodzice proszeni są o składanie kart zapisowych do poszczególnych oddziałów. Karty można pobrać ze strony internetowej www.spboguszewo.gruta.pl lub z sekretariatu szkoły.
Rekrutacja kończy się z dniem 31.03.2023 r.
Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu
56 468 43 29 lub 606 200 926
Odpowiadamy także na wiadomości email: spboguszewo@gmail.com

GAZ – SYSTEM dla Edukacji

W ramach programu „GAZ – SYSTEM dla Edukacji” skierowanym do szkół podstawowych i zespołów szkół z województw, w których Spółka Gas-System posiada sieci przesyłowe, gmina Gruta otrzymała dofinansowanie w wysokości 30.000,00 zł.

Dzięki otrzymanemu wsparciu, gmina Gruta zakupi nowy sprzęt sportowy do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego dla wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Gruta!

 

Konkurs dla przedszkolaków „Wiosna w poezji”

 
Dzieci pięknie zaprezentowały swoje zdolności recytatorskich.Celem konkursu było:zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci a także rozwijanie wrażliwości artystycznej (teatralnej i literackiej). Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja utworu z literatury dziecięcej o tematyce wiosennej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu odwagi w pokonywaniu nieśmiałości a przede wszystkim pięknej prezentacji utworów.
Dziękuję wszystkim rodzicom za przygotowanie swoich pociech do konkursu.👏

Dzień Wagarowicza?

 
No może niezupełnie! Dziś klasa III wyjechała do kina, gdzie obejrzeliśmy nostalgiczny, a jednocześnie zabawny film o słynnym Mikołajku. Dowiedzieliśmy się, że najcenniejszym skarbem jest prawdziwa przyjaźń, a liczne perypetie głównych bohaterów doprowadziły nas do łez. Ponieważ pogoda zachęcała do dalszych odkryć i poszukiwań zwiedziliśmy nieznane nam jeszcze rejony Grudziądza. Przed nami jeszcze jedno zadanie, przygotowanie „kapsuły czasu”, którą odkopiemy za 32 lata! Mamy nadzieję, że podobnie jak bohaterowie filmu spotkamy się po latach w tym samym, pełnym składzie! Szkoda, że nie było z nami naszego Mikołajka!

WIZYTA W TEATRZE – „INTERNETOWY PORYWACZ”

 
22 marca uczniowie klas 4-7 udali się do Teatru w Grudziądzu na spektakl profilaktyczny pt. „Internetowy porywacz”. Dzięki tej sztuce młodzież naszej szkoły uświadomiła sobie, jakie negatywne skutki niesie ze sobą obcowanie w wirtualnym świecie. Mam nadzieję, że z większą rezerwą podejdzie do znajomości zawieranych za pośrednictwem Internetu.
Myślę, że spektakl dostarczył niezapomnianych wrażeń młodym widzom i zwrócił uwagę na to, co w życiu ważne. Wspólnie postanowiliśmy, że częściej będziemy odwiedzać deski Grudziądzkiego Teatru.

Ech, Ty Wiosno!

Wiosennym i radosnym krokiem powitaliśmy pierwszy dzień wiosny.Na ten piękny, słoneczny dzień zostało przygotowane ognisko z pysznymi kiełbaskami zafundowanymi przez Radę Rodziców, za co Baaaardzo dziękujemy❤️.Dzieci przygotowały kolorowe Marzanny oraz gaiki.Od tej pory czekamy tylko na słoneczne dni 🌞🌸