Z fizyką za pan brat…

26.09 uczniowie klas VI – VIII mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z fizyki pt. : '”Woda i jej stany skupienia ” na uczelni UMK w Toruniu. Mogliśmy zobaczyć liczne doświadczenia na ciałach stałych, cieczach i gazach. Oprócz uczelni zwiedziliśmy Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach, gdzie znajduje się największy w Polsce radioteleskop.

Historia na żywo…

21 września uczestniczyliśmy w imprezie historycznej Dni Twierdzy Grudziądz.
Na Błoniach Nadwiślańskich zorganizowano otwarty obóz, gdzie można było zobaczyć 8 grup rekonstrukcyjnych, umundurowania i uzbrojenia, pokazy musztry, szpital polowy oraz codzienne życie okresu napoleońskiego. Wiele szczęśliwych chwil dostarczała XIX wieczna budka fotograficzna i gra w bule. Na pewno zapamiętam bitwę o Bramę Wodną. Huk armat, strzały z karabinów i wielki dym – to wszystko robiło wrażenie…
Warto było zobaczyć to niezwykłe widowisko historyczne.
Udział w takim wydarzeniu to najlepsza lekcja historii…

Mamy talenty!


27 września 2019 r. w naszej szkole odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu „Mam Talent”. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne i sportowe. Występy oceniała komisja w składzie: Agata, Marysia i Karolina. Nad całością czuwała p. Gosia. Wielkie podziękowania płyną w stronę Kacpra i Mikołaja, którzy zadbali o naszych uczestników. W sali polonistycznej czuło się atmosferę kulturalnego współzawodnictwa oraz radość płynącą ze śpiewu, pląsów i deklamacji. Fajna lekcja….
Uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursie, zakwalifikowali się do Koła Teatralnego. Gratulujemy!!!

Święto pieczonego ziemniaka

Jak co roku Odział przedszkolny wraz z klasami I-III uczestniczyli w wyjeździe na Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci poznały krótką tradycję pieczonego ziemniaka, dokarmiały zwierzęta, bezpiecznie korzystały ze sprzętu, co dało Im niesamowitą frajdę.Jednak największą atrakcją był pieczony ziemniak, na którego dzieci nie mogły się doczekać ☺️Święto Pieczonego Ziemniaka było doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu.

Sprzątanie Świata

Jak co roku włączyliśmy się w ogólnoświatowy ruch ekologiczny -Sprzątanie Świata. Mamy nadzieję, że czas poświęcony zbieraniu śmieci nie jest czasem straconymi i coraz większa świadomość ochrony przyrody jest utrwalona u naszych uczniów.

Zmiana godziny odjazdu porannego autobusu!

Urząd Gminy informuje, że zmieniła się godzina odjazdu autobusu porannego. Odjazd z pierwszego przystanku o godzinie 7.00, czyli 10 minut wcześniej. Kolejne przystanki analogicznie 10 minut wcześniej. Miejmy nadzieję, że to tylko tymczasowe. Ponieważ informacja spłynęła po godzinie 14 proszę o poinformowanie sąsiadów, szczególnie uczniów klasy I, ponieważ nie wszystkich rodziców mam w systemie edziennika.