W dniach 24 – 25 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boguszewie zrealizowali kolejne działanie w ramach Projektu Inicjuj z FIO 3.0  pt.,, Bądźmy razem-stwórzmy relacje od nowa” i gościli dwa dni  w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 w Bąkowie.

Wyjazd miał na celu integrować młodzież, aby śmiało otwierała się na świat, poznawała nowych kolegów bez smartfonów-po prostu podwórko rządzi! I tak było w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 w Bąkowie. Mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu, prawdziwe szaleństwo, kreatywność, ruch. Zajęcia miały w dużej mierze charakter zapoznawczy. Wieczorem odbył się grill i dyskoteka, która dostarczyła niesamowitych wrażeń.
Kochani Wychowankowie z Bąkowa, dziękuję w imieniu uczniów, że pokazaliście nam swój świat, że zadbaliście o to, żeby było nam dobrze.
Dziękuję również opiekunom z Placówki: Pani Dorocie i Panu Arkowi, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem, a wspólną zabawą i rozmową umilali wszystkim czas.

Na szczególne podziękowania  i wyróżnienie zasługuje Pani Violetta Antkowska, dyrektor Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie oraz Pani Mireli Wójtowicz, która wprowadziła nas w nieznany nam świat i otworzyła oczy na to, co najważniejsze w życiu. Dziękujemy za zaproszenie i tak wspaniałą gościnę.

Ten wyjątkowy biwak  integracyjny, mam nadzieję, że dla każdego z uczestników odegrał ważną rolę i pokazał, co w życiu liczy się najbardziej.

Lider projektu Małgorzata Kwiryng