RODACY BOHATEROM

Akcja RODACY BOHATEROM nabiera tempa! Już dzisiaj dziękujemy cudownym mieszkańcom Kitnowa za wsparcie naszej akcji! Jak zwykle, można na Was polegać! Poniżej osobiste podziękowania koordynatorki tych działań i zdjęcia. 😘😘😘😘😘😘

„Dziękuję Wam – za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka, za udział w akcji ”Rodacy Bohaterom’. Wam – Rodzicom, za to, że pokazujecie swoim dzieciom, że należy pomagać i dzielić się tym, co mamy…. Ofiarowana przez WAS pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności. To wielki dar Waszych serc. Jeszcze raz okazało się, że razem możemy więcej!!! Dobroć dawana innym zawsze powraca…i powróci do Was, czego jestem pewna.

Dziękuję. Małgorzata Kwiryng.”

Mikołajki

6 grudzień na długo zostanie w pamięci naszych dzieci. Mikołajki – dzień niesamowitych wrażeń oraz niespodzianek. Na początek odwiedziny w każdej klasie przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Alinkę R. ze słodkimi upominkami. Następnie ciąg dalszy zdrowego odżywiania – wykonanie owocowych szaszłyków przez Przedszkolaków.

Uczniowie wraz z wychowawcami organizowali w swoich klasach Mikołajki. Również wśród naszych Maluszków było niesamowite zaskoczenie kiedy to, pod choinką znalazły tak dużo pięknych zabawek. Serdeczne podziękowania dla Rodziców grupy przedszkolnej, bo to dzięki Wam na buźkach Waszych dzieci pojawiła się ta wielka radość ❤️ Dziękujemy również Radzie Rodziców naszej szkoły, która jak co roku zakupiła dla wszystkich uczniów drobne upominki w postaci słodkości 💓

Kolejnym punktem tego dnia było przedstawienie teatralne J.Tuwima „Rzepka” zaprezentowane przez cudownych, pełnych pozytywnej energii aktorów z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Łasina na czele z Panią Kierownik Katarzyną P. (P.S Pani Kasiu ! Wielkie Podziękowania dla Pani oraz całej grupy za dostarczenie Nam tak wielkiej dawki humoru, było ekstra👏👍😊zapraszamy częściej).

Popołudnie na basenie

To już czwarty raz jak Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami ( p. Martą Jaworską i p. Agnieszką Wolską) zorganizował wyjazd na basen do Wąbrzeźna. Bardzo miło spędziliśmy ten czas. Podziękowania ślemy dla Pana Jarosława Krucy za umożliwienie dowozu, dzięki czemu mogliśmy ciekawie i sympatycznie spędzić czwartkowe popołudnie.

Mikołajkowy wyjazd do kina…

Uczniowie klas IV-V świętowali mikołajki w kinie, oglądając film pt. „Magiczne Święta Ewy”. Tym razem obejrzenie filmu miało być nie tylko rozrywką, ale również pretekstem do głębszych refleksji na temat jakości naszego życia, relacji rodzinnych, a nawet konfliktu między cywilizacją, a naturą. Interesujący seans ze świątecznym klimatem oraz mądrym przesłaniem bardzo się podobał.

W wolnej chwili, po projekcji filmu, dzieci ogarnęło „szaleństwo” zakupów. Zachowanie naszych uczniów zasługuje na pochwałę, ponieważ pamiętały o zasadach bezpiecznego poruszania się. Dzięki ich czujności, wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do naszej szkoły.

To była bardzo udana wycieczka, czego dowodami były towarzyszące jej: radość, dobry humor i wiara w Mikołaja!!!

 

 

Mamy dyplom od CEO…

Kolejne podziękowania dla naszej szkoły, tym razem od Centrum Edukacji Obywatelskiej za organizację wyborów i udział w akcji: „Młodzi głosują- wybory parlamentarne 2019”.

Przypominamy – akcja miała miejsce w październiku.

Pomagamy zwierzętom ze schroniska :-)

W dniu 04.12.2019 r. uczniowie klas III – VIII odwiedzili schronisko dla zwierząt w Grudziądzu. Do akcji zbiórki karmy i innych rzeczy dla psów i kotów włączyła się cała społeczność szkolna. Wszystkie zebrane rzeczy przewieźliśmy do schroniska. Po krótkiej części teoretycznej w sali konferencyjnej dzieci zwiedziły schronisko pod opieką pracowników. Dziękujemy rodzicom i uczniom za dobre serce i wszystkie dary dla zwierząt!

Podziękowanie od Prezydenta Pana Andrzeja Dudy

Mamy zaszczyt pochwalić się podziękowaniem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy za udział w akcji Ósmego Narodowego Czytania Nowel Polskich. Przypominamy, że wydarzenie miało miejsce we wrześniu i czytaliśmy utwory min. Sienkiewicza, Prusa, Schulza itp.

Opowieść wigilijna…

 We wtorek 26 listopada, najstarsze klasy wybrały się do Centrum Kultury „Teatr” w Grudziądzu na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”.

            Pełna magii i wzruszeń adaptacja jednego z najsłynniejszych dzieł Charlesa Dickensa to prawdziwie teatralne wydarzenie opowiadające o uroku Świąt Bożego Narodzenia.Rewelacyjne przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Mam nadzieję,że morał dotarł do najmłodszych, jak i skłonił do refleksji również starszych odbiorców.

            Dzięki świetnej grze aktorskiej oraz pomysłowej scenografii, każdy z oglądających wyczuł wszechobecnie panującą grozę. Tajemniczą aurę w dramatycznych momentach podkreślała również muzyka, przenosząc widzów w niezwykły świat pełen duchów, czarów,ale także nadziei na lepsze jutro.Spektakl uzmysłowił, że każdy z nas popełnia błędy i …że  zawsze lepiej być niż mieć…

            Przekraczając próg teatru, dzieci otrzymały niepowtarzalną możliwość zawieszenia otaczającej je rzeczywistości i wejścia do wyimaginowanego świata, w którym wszystko jest możliwe.Jak fajnie, że skorzystały z tej szansy i dały się oczarować krainie wyobraźni, która nie ma żadnych granic.