W dniach 29 – 30. 10. 2018 r. uczniowie z klas IV – VIII, byli na wycieczce w Warszawie, która odbyła się w ramach projektu „Nasza Niepodległa” realizowanego w szkole z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pierwszego dnia, Warszawa przywitała nas deszczową pogodą. Pomimo tego, spotkaliśmy się z panią przewodnik Magdaleną Wiśniewską, która wzięła nas na spacer po stolicy naszej Ojczyzny. Trasa spaceru obejmowała fragment Traktu Królewskiego oraz Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przeszliśmy Starym Miastem, widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie pojechaliśmy metrem na Stadion Narodowy PGE, gdzie chłopcy mogli chociaż na chwilę, poczuć się jak prawdziwi piłkarze.

Drugi dzień naszej wędrówki zaczęliśmy od zwiedzania Sejmu i Senatu, gdzie możliwość wejścia zawdzięczamy Pani Małgorzacie Taranowicz. Następnie przeszliśmy Łazienkami Królewskimi, gdyż piękna, jesienna pogoda zachęcała do spaceru. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Wojska Polskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć samoloty, czołgi i inne sprzęty wojskowe.

Nie udało nam się zwiedzić Muzeum Piłsudskiego, ponieważ w domu marszałka w Sulejówku nadal trwają remonty. Ten czas poświęciliśmy na  podziwianie panoramy Warszawy z tarasu widokowego na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

W drodze powrotnej do domu, odwiedziliśmy Lotnisko Chopina i z tarasu widokowego oglądaliśmy odlatujące i lądujące samoloty.

Patrząc na uśmiechnięte i zadowolone miny dzieci jesteśmy pewni, że wycieczka się udała.