Informacje dyrektora

Z dniem jutrzejszym wznawiamy zajęcia. Nie wszyscy nauczyciele przystępują do pracy. Brak nauczycieli klas I-III- wychowawca klas II-III do 28.04, a wychowwca klasy I  do 24.04 na zwolnieniu lekarskim. Na zwolnieniu także nauczyciel w-f do 26.04. Powrót do pracy potwierdziła jednak większość nauczycieli. Lekcje jutro mogą być zorganizowane krócej, z uwagi na brak niektórych pegagogów. Bedziemy starać się, aby większość zajęć się odbyła. Oczywiście najtrudniej będzie z klasami I-III.
Przedszkole bez zakłóceń.

Egzaminy klasy VIII

W związku z egzaminem klasy VIII informuję, ze egzaminy odbędą się bez zakłóceń. Jednocześnie przypominam, że dni 15-17 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego oraz zarządzeniem dyrektora szkoły. Po 17 kwietnia następuje przerwa świąteczna, która kończy się 23 kwietnia. Zajęcia szkolne zaczynają się 24 kwietnia 2019 r.

STRAJK

W związku z planowaną akcją strajkową i liczbą nauczycieli, którzy zadeklarowali udział w tej akcji informuję, że o ile nie wycofają się z wcześniejszych ustaleń jedynym pracownikiem pedagogicznym nie biorącym udział w strajku będzie dyrektor szkoły. Tym samym nie będę w stanie poprowadzić zajęć. Szkoła może zapewnić tylko zajęcia opiekuńcze, dlatego proszę o zrozumienie i zadeklarowanie ilu uczniom należy zapewnić taką opiekę. Strajk zaczyna się 8.04.2019 r. i ile potrwa, tego nie wiemy na chwilę obecną. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wcześniej rozwiązana. Proszę o bieżące śledzenie wpisów w dzienniku elektronicznym, stronie i na funpagu szkoły.
Pozdrawiam
Hanna Pęksa- dyrektor szkoły

Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Grudziądzu oraz w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Dnia 02 kwietnia 2019 r. uczniowie  z klasy drugiej, trzeciej i czwartej pojechali do

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Grudziądzu.  Jest to druga  w Polsce, nowoczesna sala edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Centrum podzielone jest na sektory tematyczne, obrazujące poszczególne rodzaje zagrożeń,  takich jak: wypadek komunikacyjny ,zatrucie tlenkiem węgla w łazience, pożar  w lesie i w mieszkaniu, w którym pozostawione włączone żelazko,  niedopałek papierosa, zapaloną świece, przykryte urządzenia elektryczne. Zobaczyliśmy też to, co może stać się z naszym mieszkaniem, gdy pojawi się w nim ogień. W  bardzo obrazowy sposób pokazano konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania podczas  zabaw zimowych na śniegu i lodzie oraz w czasie wypalania traw.  Uczniowie mogli dowiedzieć się też, w jaki sposób należy reagować w przypadku niebezpieczeństwa i jak wygląda specyfika pracy strażaka. Dzieci mogły wcielić się w role strażaków przyjmujących zgłoszenie o wypadku,  pożarze lasu, potem przymierzyć strażackie stroje, wsiąść do samochodu strażackiego z wizualizacją jazdy alarmowej, popędzić na ratunek i ugasić „pożar” lasu. W centrum zastosowano wiele rozwiązań multimedialnych, w tym m.in. projekcje filmowe i animacje. Całość robi niesamowite wrażenie. Na koniec „mali strażacy” zostali obdarowani zakładkami do książki i magnesami z numerami alarmowymi.

Wizyta w centrum sprawiła, że dzieci stały się świadome, jakie zagrożenia czyhają na nie w ich otoczeniu oraz przyswoiły numery alarmowe. Centrum Edukacji Przeciwpożarowej wywarło na nich ogromne wrażenie, ponieważ wszystkie sytuacje zostały przedstawione w sposób dla nich przyjemny i realny.

W drugiej części wycieczki odwiedziliśmy Muzeum im. Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, w którym zwiedzaliśmy wystawy poświęcone tradycjom kawaleryjskim oraz archeologiczne tajemnice ziemi chełmińskiej.

Po zakończeniu zwiedzania, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do autobusu i powróciły do domu, gdzie podzieliły się z rodzicami swoimi wrażeniami z wycieczki i pobytu w  centrum edukacji.

Dziękujemy zastępcy dowódcy jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu JRB 2 – Panu Sławomirowi Chyła za przeprowadzenie naszych uczniów po sektorach edukacyjnych oraz miły pobyt w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Grudziądzu. Panu Jarosławowi Kruca dziękujemy za udostępnienie autokaru, dzięki czemu mogliśmy pojechać na wycieczkę.