Dnia 01 marca uczniowie z klasy 0, I, II i III pod opieką: p. D. Banaszkiewicz, p. M. Franek, p. I. Zdziarskiej i p. A. Witkowskiej, uczestniczyli w wycieczce do kina „Helios ” w Grudziądzu.

Punktualnie o godz. 8:10 wyruszyliśmy autobusem szkolnym do Grudziądza, a o 8:45 byliśmy już w kinie. Kupiliśmy popcorn, colę i zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Po chwili zgasły światła i zaczął się film „Mia i biały lew”.

Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przygody dziesięcioletniej Mii, która próbując uratować swojego białego lwa o imieniu Charli, decyduje się na ucieczkę w głąb afrykańskiej dżungli. Wspólnie z nim opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela.

Mia i biały lew” to wzruszająca, tętniąca akcją i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa, która poruszyła serca naszych dzieci.

Po zakończonej projekcji udaliśmy się do autobusu i wróciliśmy do szkoły.  To były niezwykłe przeżycia i wrażenia po obejrzanym filmie. Dzięki niemu nasi najmłodsi uczniowie poznali zwyczaje i życie dzikich zwierząt oraz nauczyli się czym jest przyjaźń oraz ochrona przyrody.

Dziękujemy rodzicom za sponsorowanie biletów do kina, a Urzędowi Gmina Gruta za udostępnienie autobusu szkolnego na wyjazd do kina.