Zaświadczenia o wynikach egzaminu

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Boguszewie informuje, że zaświadczenia o wynikach egzaminu  ośmioklasisty będą wydawane w dniu 09.07.2021 r. Odbiór zaświadczenia tylko osobiście.

Na skrzydłach motyli…

Na skrzydłach motyli odlecieli w świat…
Zapytacie kto? Oczywiście uczniowie klasy VIII! To ich pożegnanie zdominowało uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Wzruszających chwil było wiele, ale wszyscy jesteśmy pewni, że nasze barwne „motylki” są gotowe do pokonywania kolejnych etapów życia. Klaudiu, Lauro,Łukaszu, Konradzie, Kacprze i Błażeju, żegnamy Was z bólem, ale zapewniamy, że zawsze na nas liczyć, na nasze wsparcie, troskę i pamięć.

Czytaj Dalej „Na skrzydłach motyli…”

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu literackiego

Wojewódzki Konkurs Literacki
Miło mi poinformować, że Julia Steciuk, uczennica kl.6 zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wszechświat wyłonił się ze Słowa i do Słowa powraca”.Doceniono jej umiejętność twórczego wyrażania i prezentacji własnych przemyśleń inspirowanych życiem i nauką Karola Wojtyły.
Gratulujemy Julko sukcesu!👏👏
Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!
 

Czytaj Dalej „Laureatka Wojewódzkiego Konkursu literackiego”

Dzień Dziecka- niespodzianka

Dzień Dziecka może z lekkim opóźnieniem, ale za to jaki! Atrakcji nie zabrakło, dla każdego coś miłego! Wspólne tańce, zabawy, konkursy sportowe, mecze pomiędzy uczniami oraz nauczycielami, słodkości, wata cukrowa, popcorn, lody i ……, już sama nie pamiętam. Zresztą obejrzyjcie zdjęcia, sami się przekonacie! Czytaj Dalej „Dzień Dziecka- niespodzianka”

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień, w którym wszyscy bez wyjątku na wiek odnajdują w sobie dziecięcą radość, beztroskę i uśmiech.
O Naszej szkole nie zapomnieli przedstawiciele naszej Gminy na czele z Panem Wójtem Gminy Gruta Waldemar Kurkowskim, za co z całych serc Dziękujemy!

Barwy historii

Konkurs „Barwy historii”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło dzisiaj na zamku w Radzyniu Chełmińskim miał w swoim założeniu popularyzować wiedzę na temat tej warowni krzyżackiej oraz rozwijać zainteresowania i zdolności plastyczne uczestników. Czytaj Dalej „Barwy historii”

Znajdziesz mnie w bibliotece

„Znajdziesz mnie w bibliotece”
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia

27 kwietnia uczniowie z kl. 8 wzięli udział w konsultacjach „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla młodzieży woj. kujawsko-pomorskiego. W ramach konsultacji były prowadzone dyskusje dot. sześciu obszarów tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”. Nasi uczniowie, wspólnie zdecydowali, że najbardziej interesują się dyskusją na temat zdrowia i sportu, dlatego wybrali ten obszar tematyczny. W trakcie tych konsultacji poruszane były ważne tematy dla młodzieży. Zbierano opinię i szukano rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy zabrać głos w tej ważnej sprawie.
Autor: Laura Dubowska klasa VIII