Relaks na basenie…

Nasi uczniowie już po raz drugi mieli możliwość zrelaksować się po ciężkim tygodniu, na basenach w Wąbrzeźnie. Tym razem gorące podziękowania dla Pani Małgorzaty Taranowicz, która opłaciła autobus.

Czy było super?  Zdjęcia pokazują wszystko 😉

Spotkanie z Policjantem…

     W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem w dniu 29 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszewie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji – dzielnicowym gminy Gruta, Panem Tomaszem Giemza

         Zaproszony gość zwracał uwagę na zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Policjant przypomniał uczniom klas 0 – III zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił ogromną rolę elementów odblaskowych, które dzieci powinny posiadać.

     Podczas spotkania uwaga słuchaczy została zwrócona także na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Natomiast uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.

      Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji, zadawali mnóstwo pytań również dotyczących pracy policjanta. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od Pana Tomasza prezent w postaci worka odblaskowego. Uczniowie i nauczyciele podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą rozmowę.

Akademia Bezpiecznego Puchatka…

Nasi uczniowie z klasy I biorą udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do pierwszoklasistów ze szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. 

Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych uczniów. Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymają zasłużone dyplomy i certyfikat dla Szkoły. 

Powodzenia!

Pasowanie na ucznia…

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boguszewie są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 15 października 2019 r. odbyło się pasowanie na ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Na ceremonię przybył Wójt Gminy Gruta Pan Waldemar Kurkowski razem z Panią Renatą Kurkus. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a następnie przestąpili do egzaminu, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan Waldemar Kurkowski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz upominki. Zaproszeni goście wraz z dyrekcją i wychowawcą klasy w miłym nastroju udali się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.