Wyniki rekrutacji – oddział przedszkolny

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Boguszewie informuje, ze do oddziału przedszkolnego zostały przyjęte dzieci wg załączonej niżej tabeli. Jednocześnie przypominamy, że oddział przedszkolny w nowym roku szkolnym 2019/2020 będzie czynny od godziny 7.00 do godziny 16.00. Jednocześnie informuję, że przerwa wakacyjna w oddziale przedszkolnym trwa od 01.07.2019 roku do 02.08.2019 r.

Od 5 sierpnia 2019 r. Oddział przedszkolny rozpoczyna pracę. Zajęcia odbywać się w godzinach od 8.00 do 13.00! Zachęcamy do przysyłania dzieci do szkoły!

Lista osób przyjętych i kontynuujących naukę w oddziale przedszkolnym:

1.

 

DOMINIK FLORKIEWICZ
2.

 

ŁUKASZ KWIATEK
3.

 

MONIKA BARAŃSKA
4.

 

JAN CHYŁA
5.

 

NATALIA MIĄSKO
6.

 

AGATA WNĘK
7.

 

JOANNA JASIŃSKA
8.

 

ZOFIA MASNY
9.

 

FILIP BOROWSKI
10.

 

JULIA WRÓTNIAK
11.

 

RADOSŁAW MIĄSKO
12.

 

BLANKA ŚLIWIŃSKA
13.

 

JAN SOCHACKI
14.

 

FRANCISZEK WNĘK
15.

 

URSZULA PIOTROWSKA
16.

 

ANNA MASNY

Wyniki rekrutacji klasa I

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Boguszewie informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 następujące dzieci zostały przyjęte do klasy I:

1.    Gawron Zofia,
2.    Jadziński Jędrzej Rafał
3.    Ługiewicz Marcel Łukasz
4.    Majchrzak Dawid
5.    Matuszewski Filip Jakub
6.    Samol Wiktoria
7.    Szulc Mikołaj
8.    Tomaszewska Lena
9.    Trela Szymon

Wycieczka do Gdańska

Dnia 3 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy „0”, I, II, III i IV, wraz z wychowawcami: Izabelą Zdziarską, Anną Witkowską, Dorotą Banaszkiewicz, Mariolą Franek i Małgorzatą Strzelecką, wybrali się na wycieczkę do Gdańska.
O godzinie 7.15 zebraliśmy się przed szkołą. Po sprawdzeniu listy obecności wsiedliśmy do autokaru i punktualnie o godzinie 7.30 wyruszyliśmy w drogę. Około godziny 10.00 szczęśliwie dotarliśmy do Gdyni. Tam mogliśmy podziwiać Zatokę Gdańską, wpływające do niej statki wycieczkowe i cumujący na nabrzeżu niszczyciel ORP ”Błyskawica”. Jest to jedyny ocalały polski okręt zbudowany przed II wojną światową. Wielkie wrażenie zrobił także na nas zacumowany obok żaglowiec ”Dar Pomorza”, a także inne statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniem. .
Kolejnym punktem wycieczki był Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie, gdzie na obszarze 136 hektarów mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Mogliśmy w nim podziwiać płazy, gady, ptaki i ssaki. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się ogromne słonie i hipopotamy, wysokie żyrafy, lwy, tygrysy, pantery, pingwiny, foki oraz śmieszne małpki wesoło dokazujące na linach.Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również skarbnicą wiedzy przyrodniczej na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki oraz oglądały zakupione pamiątki.

Festyn Rodzinny

Dnia 1 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny przygotowany z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. Sponsorem tej imprezy było: Sołectwo ZZD Mełno, Rada Rada Rodziców naszej szkoły oraz Stowarzyszenie „Przyjaciele Boguszewa”.
Imprezę rozpoczęło powitanie zebranych gości przez przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Adelę Miąsko i Panią Dyrektor – Hannę Pęksa, które życzyły wszystkim udanej zabawy. W trakcie festynu przybył również Wójt Gminy – mgr Waldemar Kurkowski.
Na początku, przedszkolaki i uczniowie z klasy I, II i III zaprezentowali, przygotowany wraz z wychowawcami program artystyczny pt. ” Dla Mamy, Taty i Dziecka”. Były w nim wiersze, piosenki i taniec dla wszystkich rodziców z okazji ich święta.
Na małych i dorosłych uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji: przejażdżki konne, dmuchane zjeżdżalnie, bandżi, cukrowa wata, lody, słodycze, ciasto, grillowane kiełbaski, zimne i ciepłe napoje.
Przez cały czas towarzyszył nam zespół „Kondeja”, który prowadził animacje zabaw dla dzieci i rodziców.
Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy i paznokci, kolorowe fryzury dla chłopców oraz zaplatanie różnobarwnych warkoczyków dla dziewcząt.
Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Boguszewie zaprezentowała swój strażacki sprzęt i przeprowadziła instruktaż z udzielania pierwszej pomocy.
Na koniec odbył się mecz piłki nożnej dziewcząt i chłopców –  juniorzy kontra seniorzy, który wygrali juniorzy.
Rodzice i dzieci świetnie się bawili.Ten dzień z pewnością będą pamiętać wszyscy, którzy odwiedzili naszą szkołę.