Karnawałowy bal przebierańców

Karnawał to miła tradycja balów i zabaw. W tym  roku w naszej szkole, dnia 14 lutego odbył się długo oczekiwany przez uczniów „Bal Przebierańców” połączony ze szkolnymi Walentynkami. Tego dnia już od rana w szkole obok  księżniczek, wróżek, rycerzy, policjantów, strażaków, muszkieterów, piratów czy żołnierzy – komandosów, pojawiły się postacie z ulubionych bajek. Działała także Poczta Walentynkowa, która roznosiła laurki i serduszka od nieznajomego Walentego, a Samorząd Uczniowski obdarował uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły lizakiem w kształcie serduszka.

Po zajęciach lekcyjnych, w rytmie wesołej muzyki rozpoczęły się tańce, które były przeplatane zabawami, konkursami oraz barwnymi korowodami przebierańców. Do prowadzenia balu Rada Rodziców zaprosiła DJ Cubi, który rytmiczną muzyką zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy. O piękną dekorację  sali zadbał Samorząd Uczniowski wraz z p. M. Kwiryng. Organizacją imprezy zajęła się p. Izabela Zdziarska.

W bajkowej scenerii, przy skocznej muzyce nasze dzieci  bawiły się wspaniale. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w pamięci, wszystkich uczniów.

Dziękujemy Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu za zaangażowanie w przygotowanie balu oraz za sponsorowanie DJ Cubi, który zapewnił oprawę muzyczną i atrakcje świetlne.

Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku w Boguszewie

12  lutego bieżącego roku odwiedzili naszą szkołę  aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku, którzy przedstawili dramat naszego narodowego wieszcza- Adama Mickiewicza  pt. „Dziady cz. II ”

Artyści, mimo specyficznych warunków spełnili swoje zadanie bardzo dobrze, ich gra była przekonywująca. Aktorzy perfekcyjnie podkreślali nastrój utworu, poprzez mimikę, gestykulację, modulowanie głosu. Mówili bardzo głośno i wyraźnie,‭ ‬co sprawiło,‭ ‬że wszyscy doskonale rozumieli wypowiadane przez nich kwestie.

Dzięki scenografii,‭ ‬każdy z oglądających wyczuł panującą grozę,‭ ‬którą w dramatycznych momentach podkreślała muzyka.‭ ‬Czarny obrus,‭ ‬zasłona,‭  trumna, ‬świece i stara księga sprawiły,‭ ‬że poczuliśmy się tak,‭ ‬jakby wszystko było realne.‭ Bardzo podobał się w przedstawieniu efekt snującego się dymu, który wprowadzał nastrój tajemniczości

‬Przedstawienie, które widzieliśmy  było wiernym odbiciem utworu Adama Mickiewicz i w dużym stopniu pomogło zrozumieć treść lektury.‭ ‬Moim zdaniem, warto było poświęcić swój czas na obejrzenie tego spektaklu.‭ Wszystko było dobrze zagrane, naprawdę chwytało za serce,  skłaniało do refleksji, uzmysławiało, że każdy z nas popełnia przewinienia, o których opowiadają nieszczęśliwe dusze.

Bardzo dziękujemy Młodym Aktorom za inscenizację, za oderwanie się od rzeczywistości, za dostarczenie  miłych wrażeń.

Dzień Seniora

Dnia 8 lutego 2019 r. o godz.11.00, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. Zaprosiliśmy na nią nasze babcie i dziadków, którzy nas nie zawiedli i licznie przybyli do naszej szkoły, gdzie czekały na nich podekscytowane wnuczęta. W tym dniu wierszem i piosenką uczciliśmy Święto Babci i Dziadka, które w tym roku przypadło podczas ferii zimowych.

W pięknie udekorowanej przez Panią D. Banaszkiewicz, sali gimnastycznej, dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków. Uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli oraz przedstawili krótką inscenizację pt. „Dla Babci i Dziadka”. Do występów dla naszych Seniorów najmłodsi uczniowie zostali przygotowani przez swoich wychowawców – Panią M. Franek i I. Zdziarską. Szkolny chórek umilił to święto, śpiewając piosenki dla babć i dziadków.

Nie obyło się także bez życzeń od wnucząt i Dyrektora Szkoły – Pani mgr Hanny Pęksa, która przypomniała, jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywają dziadkowie. Nie szczędząc ciepłych słów, życzyła ona Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Potem wszystkie dzieci, złożyły życzenia swoim Babciom i Dziadkom oraz wręczyły przygotowane przez siebie laurki i upominki.

Część artystyczna zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który wyczarowali dla naszych gości i wszystkich uczniów nasi niezawodni rodzice.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń, radości i wspomnień.

Dziękujemy Radzie Rodziców, nauczycielom i pracownikom obsługi za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, a rodzicom za pyszne ciasta.

 

Igrzyska szkolne w mini piłce siatkowej

8 lutego w Grucie odbyły się zawody igrzysk szkolnych dzieci w mini piłce siatkowej.

Chłopcy w składzie: Błażej Urban, Kacper Gogolin, Damian Rafalski, Jakub Ługiewicz, Patryk Bukowski, Jan Jarzyński, Kapcer Pyszora oraz Szymon Urban zajęli 2 miejsce w finale przegrywając z drużyną w SP Gruta 1:2.

Dziewczynki w składzie: Laura Dubowska, Klaudia Paprocka, Karolina Sadowska, Maja Dwojacka, Agata Witkowska, Maria Chyła, Marta Majchrzak oraz Julia Steciuk zajęły 4 miejsce.

Serdecznie Gratulujemy.