Dnia 3 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy „0”, I, II, III i IV, wraz z wychowawcami: Izabelą Zdziarską, Anną Witkowską, Dorotą Banaszkiewicz, Mariolą Franek i Małgorzatą Strzelecką, wybrali się na wycieczkę do Gdańska.
O godzinie 7.15 zebraliśmy się przed szkołą. Po sprawdzeniu listy obecności wsiedliśmy do autokaru i punktualnie o godzinie 7.30 wyruszyliśmy w drogę. Około godziny 10.00 szczęśliwie dotarliśmy do Gdyni. Tam mogliśmy podziwiać Zatokę Gdańską, wpływające do niej statki wycieczkowe i cumujący na nabrzeżu niszczyciel ORP ”Błyskawica”. Jest to jedyny ocalały polski okręt zbudowany przed II wojną światową. Wielkie wrażenie zrobił także na nas zacumowany obok żaglowiec ”Dar Pomorza”, a także inne statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniem. .
Kolejnym punktem wycieczki był Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie, gdzie na obszarze 136 hektarów mieszkają zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Mogliśmy w nim podziwiać płazy, gady, ptaki i ssaki. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się ogromne słonie i hipopotamy, wysokie żyrafy, lwy, tygrysy, pantery, pingwiny, foki oraz śmieszne małpki wesoło dokazujące na linach.Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również skarbnicą wiedzy przyrodniczej na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki oraz oglądały zakupione pamiątki.