Dnia 1 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny przygotowany z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. Sponsorem tej imprezy było: Sołectwo ZZD Mełno, Rada Rada Rodziców naszej szkoły oraz Stowarzyszenie „Przyjaciele Boguszewa”.
Imprezę rozpoczęło powitanie zebranych gości przez przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Adelę Miąsko i Panią Dyrektor – Hannę Pęksa, które życzyły wszystkim udanej zabawy. W trakcie festynu przybył również Wójt Gminy – mgr Waldemar Kurkowski.
Na początku, przedszkolaki i uczniowie z klasy I, II i III zaprezentowali, przygotowany wraz z wychowawcami program artystyczny pt. ” Dla Mamy, Taty i Dziecka”. Były w nim wiersze, piosenki i taniec dla wszystkich rodziców z okazji ich święta.
Na małych i dorosłych uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji: przejażdżki konne, dmuchane zjeżdżalnie, bandżi, cukrowa wata, lody, słodycze, ciasto, grillowane kiełbaski, zimne i ciepłe napoje.
Przez cały czas towarzyszył nam zespół „Kondeja”, który prowadził animacje zabaw dla dzieci i rodziców.
Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy i paznokci, kolorowe fryzury dla chłopców oraz zaplatanie różnobarwnych warkoczyków dla dziewcząt.
Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Boguszewie zaprezentowała swój strażacki sprzęt i przeprowadziła instruktaż z udzielania pierwszej pomocy.
Na koniec odbył się mecz piłki nożnej dziewcząt i chłopców –  juniorzy kontra seniorzy, który wygrali juniorzy.
Rodzice i dzieci świetnie się bawili.Ten dzień z pewnością będą pamiętać wszyscy, którzy odwiedzili naszą szkołę.