6 marca 2018r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Boguszewie odbyło się spotkanie autorskie z poetką  panią Agnieszką Piórkowską.

Artystka, absolwentka naszej szkoły ,przedstawiła nam swoją twórczość. Były to wiersze ciepłe, proste, wesołe a przede wszystkim zabawne historyjki, które dzieci bardzo polubiły. Kilkanaście krótkich utworów oraz rymowanek, czytanych przez autorkę ,przeniosło uczniów i nauczycieli w świat dzieciństwa, marzeń i  fantazji.

Propagowany przez poetkę system wartości, to głównie szacunek do człowieka, przyrody, to czerpanie radości z życia i z każdego dnia- „Carpe  diem”- warto o tym pamiętać !!!

Uczniowie naszej szkoły w sposób „lekki ,łatwy i przyjemny” przeprowadzili swobodny wywiad z autorką wierszy. Widać było, że spotkanie wzbudziło zainteresowanie dzieci poezją, a może nawet uświadomiło uczniom, jak ważna jest jej rola w życiu człowieka.

Pani Agnieszka wzbogaciła nasz księgozbiór w kilkanaście tomików swojej poezji. Jednym z nich był tomik „Grudziądz tęczą malowany”, który powstał z uzyskanego stypendium przyznanego przez Pana R. Malinowskiego- Prezydenta miasta Grudziądza.

Dziękujemy pani Agnieszce za przyjemną atmosferę oraz utwierdzenie nas w przekonaniu, że w każdym wieku można spełniać MARZENIA!!!!!!!