W całkiem niezimowej atmosferze spotkaliśmy się piątkowego wieczora, by jak co roku podzielić się dobrymi życzeniami z kolegami, koleżankami, rodzicami, nauczycielami i wszystkimi, którzy przy naszym wigilijnym stole usiądą. To już tradycja, że każde takie spotkanie rozpoczyna się jasełkami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły. Tym razem Pani Asia Witkowska wraz z dzieciakami zabrała nas do niesfornej klasy. Było tam bardzo zabawnie, radośnie, bo rzeczywiście niesforne dzieci tam siedziały. Pózniej trafiliśmy do aniołków z przedszkola,które skradły serca wszystkich oglądających. Na końcu- jak zwykle spotkaliśmy się przy stajence, gdzie dobro zwyciężyło, a diabły przegnano do innego wymiaru. Gratulujemy wspaniałej gry wszystkim aktorom i czekamy na dalsze przedstawienia. Jasełka wzbogaciły swym wokalnym talentem Alina I Julka tworząc swym cudnym wokalem muzyczną oprawę przedstawienia.
Potem nadszedł czas na główną atrakcję wieczoru- występ chóru akademickiego Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod kierunkiem Bartosza Hoppe.W ramach współpracy ze szkołą uświetnili ten wieczór śpiewając kolędy i pastorałki i wywołując wielki aplauz publiczności. W magiczny, subtelny sposób wprowadzili nas w nastrój Bożego Narodzenia. Dziękujemy za moc wspaniałych przeżyć, w szczególności Panu Dawidowi Okońskiemu- naszemu nauczycielowi muzyki, a jednocześnie członkowi chóru. Liczymy na dalszą współpracę!
Przy wspólnym poczęstunku, jak zwykle przygotowanym przez rodziców powitaliśmy Świętego Mikołaja, który przyniósł prezenty wszystkim dzieciom.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wieczoru: rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły. A wszystkim, którzy usiedli przy naszym wspólnym stole dziękujemy za obecność i ciepłą atmosferę tego spotkania. I na końcu zupełnie dziękuję absolwentom naszej szkoły, którzy tak licznie stawili się w tym dniu. Cieszymy się, że o nas pamiętacie i że jeszcze chcecie nas odwiedzać!