Życzenia

Niechaj czas wielkanocnej radości przyćmi wszystkie troski i zmartwienia oraz da siłę do pokonywania trudności życia codziennego,  niech natchnie wiosennym optymizmem i radością. Pogody ducha i niezapomnianych chwil przy wspólnym stole z rodziną

życzą

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły.

Praca szkoły w okresie wielkanocnym

Świetlica szkolna oraz oddział przedszkolny pracuje 29.03 ( czwartek) oraz 03.04(wtorek). Godziny pracy oddziału przedszkolnego takie same, jak zazwyczaj. Świetlica od 8.00 do 15.00.

W piątek – 30.03.2018 r. szkoła nieczynna!

Dzieci wracają na zajęcia szkolne w środę 04.04.2018r.

Dzień Języka Polskiego

Klasa VII przygotowała projekt na „Dzień Języka Polskiego” pod kierunkiem nauczyciela  Pani Małgorzaty Kwiryng. Dzieci z klasy III objete zostały zabawami i grami utrwalającymi ortografię i gramatykę tego jakże pięknego języka. Chociaż nie były to łatwe zadania z pomocą starszych kolegów udało im się sprostać wymaganiom. A ileż zabawy było przy okazji, to mogą powiedzieć same dzieciaki.

Szkoła realizuje projekt „Wspomaganie szkół w zakresie kompetencji kluczowych ” i w ramach tego właśnie przedsięwzięcia realizowane będą projekty, gry dydaktyczne oraz inne inicjatywy wymyślone, zaplanowane i przeprowadzone przez samych uczniów. Pierwsza inicjatywa już za nami, w ocenie dzieci bardzo udana. Czekamy na inne! Brawa dla „siódmaków”!

Bal karnawałowy

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki, uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek – 8 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami  zachęcała do zabawy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Starsi uczniowie rozpoczęli imprezę wspólnym tańcem – belgijką, a później były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Zwycięzcy  nagradzani byli słodyczami.

Mam nadzieję, że bal umożliwił uczniom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Zresztą – zobaczcie sami!

Kolejny bal karnawałowy już za rok .

Gminny konkurs recytatorski „Złote Usta”

6 marca odbył się w GCK w Grucie Przegląd Poezji „Złote Usta”. Szkołę
Podstawową w Boguszewie reprezentowały:
Klaudia Paprocka – kl. V
Alina Rafalska – kl. VI
Oliwia Chojnowska – kl. VII
Uczennice deklamowały pięknie wiersze, dostarczając wszystkim wielu wzruszeń. Do
dalszego etapu zakwalifikowały się dwie dziewczyny: Alina i Oliwia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Powiatowym Przeglądzie Poezji ”Złote
Usta”, które odbędą się 15 marca w Łasinie.

Trzymamy kciuki!!!

Spotkanie z fizyką

7 marca uczniowie kl. VII, VI i V pojechali na wykład z pokazami do Instytutu Fizyki UMK w
Toruniu, aby przekonać się, że nauki ścisłe to nic strasznego.
Wykładowcy udowodnili, że zdobywanie wiedzy najciekawsze jest w praktyce. Wprowadzili
uczniów w świat fizyki między innymi za pomocą zabawy i doświadczenia. Dzieci proszą o więcej takich
lekcji…
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w KFC.Z pełnymi główkami i brzuszkami wróciliśmy
do Boguszewa.

Wyjazdy do kina

Ogromną przyjemność przed feriami sprawił naszym uczniom wyjazd do kina na dwa
niesamowite filmy. Młodsze dzieci oglądały bajkę pt. Paddington II, natomiast starszych uczniów
p. Marta Jaworska zabrała 9 lutego na seans pt. „Cudowny chłopak”. Był to przepiękny,
wzruszający film o zasadach, dzięki którym stajemy się lepszymi ludźmi. Już dawno nasza
młodzież nie oglądała filmu, który naładowany byłby tak pozytywną energią, przyjaźnie
nastawiał do świata i pokazywał, że wystarczy nauczyć się akceptować siebie i innych… i …
będzie dobrze, bardzo dobrze się żyło. Polecam!
Przed seansem uczniom przedstawiono krótki materiał na temat „Odpowiedzialność
prawna nieletnich”.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczki.

Białe ferie

W dniu 22 lutego odbyła się wycieczka do parku trampolin Jump Arena w Toruniu. Wspólnie z Radą Rodziców spełniliśmy marzenia uczniów.

Na początku jeden z instruktorów przeprowadził rozgrzewkę, a później już „hulaj dusza”. Wielka hala wypełniona od ścian do sufitu trampolinami, z różnymi sektorami (do koszykówki, z basenami wypełnionymi gąbkami ) zachęcała do skoków, obrotów. Uczniowie próbowali swoich sił w akrobacjach, były salta, niektórym udało się  nawet wykonać podwójne salto, inni wykonywali spokojne skoki, co bardzo cieszyło opiekunów. W bezpiecznych warunkach uczniowie spożytkowali swoje niemałe pokłady energii.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że jeszcze tam wrócą.  Zabawa była niezwykła i zakończyła się ucztą w McDonald’s i KFC.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczki.

Poezja, która zaraża optymizmem.

6 marca 2018r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Boguszewie odbyło się spotkanie autorskie z poetką  panią Agnieszką Piórkowską.

Artystka, absolwentka naszej szkoły ,przedstawiła nam swoją twórczość. Były to wiersze ciepłe, proste, wesołe a przede wszystkim zabawne historyjki, które dzieci bardzo polubiły. Kilkanaście krótkich utworów oraz rymowanek, czytanych przez autorkę ,przeniosło uczniów i nauczycieli w świat dzieciństwa, marzeń i  fantazji.

Propagowany przez poetkę system wartości, to głównie szacunek do człowieka, przyrody, to czerpanie radości z życia i z każdego dnia- „Carpe  diem”- warto o tym pamiętać !!!

Uczniowie naszej szkoły w sposób „lekki ,łatwy i przyjemny” przeprowadzili swobodny wywiad z autorką wierszy. Widać było, że spotkanie wzbudziło zainteresowanie dzieci poezją, a może nawet uświadomiło uczniom, jak ważna jest jej rola w życiu człowieka.

Pani Agnieszka wzbogaciła nasz księgozbiór w kilkanaście tomików swojej poezji. Jednym z nich był tomik „Grudziądz tęczą malowany”, który powstał z uzyskanego stypendium przyznanego przez Pana R. Malinowskiego- Prezydenta miasta Grudziądza.

Dziękujemy pani Agnieszce za przyjemną atmosferę oraz utwierdzenie nas w przekonaniu, że w każdym wieku można spełniać MARZENIA!!!!!!!