Dzień Babci i Dziadka

Niecha żyją 200 lat!

21 i 22 stycznia to świetna okazja, aby podziękować Babciom i Dziadkom za ich wielkie serce dla wnucząt. Tradycją w nasze szkole jest, że spotykamy się tutaj wszyscy przy wspólnym stole- babcie, dziadkowie i wnuczęta. Ale zanim rozpoczęliśmy wspólną biesiadę był czas na występy dla ukochanych seniorów. czego tu nie było: teatrzyki, śpiewy, tańce oraz koncerty instrumentalne. Każde dziecko chciało wyróżnić swoich dziadków pięknym występem. Babcie i Dziadkowie to najlepsza publiczność, zawsze nagrodzą wielkimi brawami. Po występach kwiaty i upominki własnoręcznie wykonane oraz wspólny poczęstunek, o który zadbały nasze niezawodne mamy.

Dzień Języków Obcych w Naszej Szkole

O tym, jak ważna w życiu jest znajomość języków obcych, nikogo nie trzeba przekonywać. Wiadomo także, że im człowiek młodszy, tym łatwiej i chętniej się ich uczy. I właśnie językom obcym poświęcony został 15 grudnia 2017 r.

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły pokazali swoim kolegom i zaproszonym gościom przygotowane przez siebie prezentacje w języku angielskim i niemieckim.

Imprezę poprowadziły dwie uczennice klasy VI – Alina Rafalska i Julia Piasta – które doskonale poradziły sobie z tym odpowiedzialnym zadaniem. Najpierw przedstawienie w języku niemieckim pokazali uczniowie klasy trzeciej, którzy z ogromnym zaangażowaniem i niewątpliwym talentem scenicznym zaprezentowali dylematy księżniczki Żabki szukającej męża. Dzieci nie tylko pięknie zagrały, ale też dzięki zaangażowaniu rodziców i dziadków wspaniale wyglądały.

Następnie uczniowie klasy VII zaprezentowali scenkę zakupu nowej bluzy w języku angielskim, udowadniając tym samym, że znajomość języków obcych to przede wszystkim realne, życiowe korzyści. Po zakończonej scence uczniowie klas III – VII zaprezentowali nie tylko opanowanie języka angielskiego i niemieckiego, ale także zdolności wokalne śpiewając znane doskonale znane widowni piosenki obcojęzyczne.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom dyplomów i słodkich upominków. Całość bardzo ładnie spuentowała pani dyrektor H. Pęksa, mówiąc o ogromnej roli znajomości języków obcych w życiu i o tym, by impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych.

Zatem, w imieniu nauczycieli języków obcych – pani J. Śródki, pani I. Murak i pana A. Hoppe, pod których opieką przygotowywali się uczniowie, do zobaczenia za rok!

Janina Śródka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Praw Dziecka

10 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Praw Dziecka.

W Szkole Podstawowej w Boguszewie Rzecznik Praw Ucznia – Małgorzata Kwiryng przygotowała apel związany z tym wydarzeniem.

Celem uroczystości było przypomnienie uczniom ich najważniejszych praw i obowiązków zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Przygotowano krótką inscenizację o prawach człowieka. Dzieci z kółka teatralnego bardzo ładni wcieliły się w swoje role, a Felek i król Maciuś stali się ulubieńcami publiczności. Na zakończenie przedstawienia wybrzmiały radośnie słowa piosenki Majki Jeżowskiej „Dłonie” w wykonaniu Marysi Chyła.

Pamiętajmy, że korzystając z praw nie można ograniczać praw innych ludzi – kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia – w pokoju i spokoju, w miłości i poczuciu bezpieczeństwa. I tego każdemu życzę.

Dziękuję wszystkim ,którzy zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia – najbardziej WAM -Drogie dzieci i p. Kasi.

Małgorzata Kwiryng

Święta na świecie

8 grudnia w Boguszewie odbył się koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pt. „Święta na świecie”.

Dzięki Muzykom udało nam się posłuchać utworów świątecznych  z różnych zakątków świata. Ich piosenki, kolędy ,opowieści wigilijne były przepełnione magią i ciepłem.

Dziękuję serdecznie wykonawcom za muzykalność i przepiękne wykonania utworów , a wspólne zaśpiewanie piosenki „Pada, pada śnieg” zachwyciło wszystkich. Dzieci naprawdę przeżywały wszystko szczerze – były emocje i to jest najważniejsze.

Dziękuję mieszkańcom Boguszewa i Kitnowa, którzy uczestniczyli w koncercie. Mam nadzieję, że udało się Państwu poczuć, chociaż troszeczkę, klimat zbliżających się świąt.

Życzę Państwu pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia i zdrowego Nowego Roku!!!

Małgorzata Kwiryng