W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem w dniu 29 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszewie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji – dzielnicowym gminy Gruta, Panem Tomaszem Giemza

         Zaproszony gość zwracał uwagę na zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Policjant przypomniał uczniom klas 0 – III zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił ogromną rolę elementów odblaskowych, które dzieci powinny posiadać.

     Podczas spotkania uwaga słuchaczy została zwrócona także na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Natomiast uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.

      Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji, zadawali mnóstwo pytań również dotyczących pracy policjanta. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od Pana Tomasza prezent w postaci worka odblaskowego. Uczniowie i nauczyciele podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą rozmowę.