O tym, jak ważna w życiu jest znajomość języków obcych, nikogo nie trzeba przekonywać. Wiadomo także, że im człowiek młodszy, tym łatwiej i chętniej się ich uczy. I właśnie językom obcym poświęcony został 15 grudnia 2017 r.

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły pokazali swoim kolegom i zaproszonym gościom przygotowane przez siebie prezentacje w języku angielskim i niemieckim.

Imprezę poprowadziły dwie uczennice klasy VI – Alina Rafalska i Julia Piasta – które doskonale poradziły sobie z tym odpowiedzialnym zadaniem. Najpierw przedstawienie w języku niemieckim pokazali uczniowie klasy trzeciej, którzy z ogromnym zaangażowaniem i niewątpliwym talentem scenicznym zaprezentowali dylematy księżniczki Żabki szukającej męża. Dzieci nie tylko pięknie zagrały, ale też dzięki zaangażowaniu rodziców i dziadków wspaniale wyglądały.

Następnie uczniowie klasy VII zaprezentowali scenkę zakupu nowej bluzy w języku angielskim, udowadniając tym samym, że znajomość języków obcych to przede wszystkim realne, życiowe korzyści. Po zakończonej scence uczniowie klas III – VII zaprezentowali nie tylko opanowanie języka angielskiego i niemieckiego, ale także zdolności wokalne śpiewając znane doskonale znane widowni piosenki obcojęzyczne.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom dyplomów i słodkich upominków. Całość bardzo ładnie spuentowała pani dyrektor H. Pęksa, mówiąc o ogromnej roli znajomości języków obcych w życiu i o tym, by impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez szkolnych.

Zatem, w imieniu nauczycieli języków obcych – pani J. Śródki, pani I. Murak i pana A. Hoppe, pod których opieką przygotowywali się uczniowie, do zobaczenia za rok!

Janina Śródka