Przypominamy o rekrutacji!

Drodzy Państwo!

Wiemy, ze czas jest bardzo trudny i inne myśli zaprzątają nam głowę, ale w dalszym ciągu zapraszamy do aplikowania o przyjęcie uczniów do klasy I i do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021.

Karty zapisu można pobrać ze strony internetowej – linki poniżej.

http://spboguszewo.gruta.pl/wp-content/uploads/2020/03/wniosek-klasa-I.pdf

http://spboguszewo.gruta.pl/wp-content/uploads/2020/03/wniosek-o-przyjęcie-dziecka.pdf

Serdecznie zapraszamy, oferujemy

 • nowoczesne formy i metody pracy z dzieckiem;
 • wsparcie psychologa, pedagoga, logopedy;
 • nowe technologie w nauczaniu;
 • przyjazne, indywidualne podejście do ucznia;
 • serdeczną, wspierającą ucznia atmosferę;
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych;
 • wykwalifikowaną, aktywną kadrę pedagogiczną.

W naszej szkole, to uczeń jest najważniejszy! Jeżeli macie Państwo pytania, odpowiemy 

telefonicznie: 606200926

mailowo: spboguszewo@gmail.com

messenger: @Boguszewo

 

Zamknięcie szkoły.


Informujemy, że w dniach 12 i 13 marca 2020 roku w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Czynna jest jedynie świetlica szkolna w godzinach 7.30 do 16.00 oraz zajęcia opiekuńcze w przedszkolu.
Od poniedziałku tj. 16 marca do 25 marca szkoła całkowicie zamknięta! Jednocześnie informuję, że nieczynna będzie biblioteka publiczna funkcjonująca w budynku szkoły. Wypożyczenia biblioteczne tylko w bibliotece w Grucie.
Prosimy o mądre i pożyteczne wykorzystanie czasu na naukę, czytanie. Nauczyciele proszeni są o kontaktowanie się zdalne z uczniami, szczególnie klasą ósmą i przesyłanie zadań drogą elektroniczną.
Polecamy informacje na stronie KO Bydgoszcz
https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?page=9397

Zapisy dzieci do przedszkola oraz do klasy I

Informujemy, że rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I. Wnioski można pobrać w szkole lub poniżej w formie załączników pdf ze strony internetowej i wraz ze zgodą na przetwarzanie danych złożyć w sekretariacie szkoły. Wszelkie informacje dostępne są pod numerem tel.56-46-843-29 lub pocztą email: spboguszewo@gmail.com.

 

 

Informacje w sprawie zarażeń Sars-CoV-2.

Co warto wiedzieć?

 • jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
 • przestrzegajcie podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania (zakryj usta chusteczką);
 • nie posyłajcie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
 • jeśli Twoje dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
 • Rodzicu dziecka do 8. roku życia, pamiętaj, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy Ci się zasiłek opiekuńczy
  (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
 • w przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwońcie na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo);
 • sprawdzajcie na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia :

  Targowa 65
03-729 Warszawa
telefon:(22) 536-13-02
fax:(22) 635-92-90
e-mail: inspektorat@gis.gov.pl
strona internetowa: www.gis.gov.pl .

 

Zgodnie z wytycznymi MEN załączam informację na temat zagrożenia.

Kamienie Pamięci 2020

 

Kolejny raz uczestniczymy w projekcie edukacyjnym  IPN „Kamienie Pamięci”. Celem tegorocznej XI edycji jest upamiętnienie osób, które broniły niepodległości naszej Ojczyzny uczestnicząc  w  wojnie  polsko-bolszewickiej w latach 1919–1921. Naszym bohaterem został Ignacy Nogala. Więcej informacji o nim uzyskacie z filmiku, który niedługo wam pokażemy.

Dzieło rogowe, bunkry, schrony i fortyfikacje Grudziądza

Nie warto nudzić się w ferie, lepiej wspólnie zwiedzać, „buszować” po nieznanych terenach w poszukiwaniu ciekawych obiektów. Odbywając podróż po zabytkach, miejscach bitew, obiektach militarnych, możemy lepiej przyswoić sobie ważne wydarzenia historyczne. Dziś coraz mniej jest naocznych świadków, którzy mogą opowiedzieć historię naszego kraju, ale istnieją budynki , na których odcisnęło się piętno tamtych okresów. To warto zobaczyć!!!

Świetna atrakcja dla małych i dużych!!!

 

Dyplomy Akademii Bezpiecznego Puchatka rozdane

Nasi uczniowie z klasy I wraz z wychowawcą wzięli udział w XI edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka. Pilnie uczestniczyli w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu. Z pomocą rodziców wypełnili test na stronie organizatora akcji zdobywając dyplomy oraz certyfikat dla Szkoły.

Serdecznie gratulujemy naszym pierwszoklasistom 🙂

Certyfikat

Podziękowanie za wsparcie akcji RODACY BOHATEROM

Drodzy Darczyńcy! Bardzo dziękujemy Wam za Wasze wielkie serce!!! Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze! W tym miejscu przychodzą na myśl słowa naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II, Patrona naszej szkoły, który niegdyś powiedział:,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ” Drodzy Państwo, bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe. Niezmiernie miło nam, że możemy na Państwa liczyć i dzięki Waszej pomocy przyczynić się do poprawy jakości życia naszych Bohaterów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, mieszkańcom Boguszewa i nauczycielom za zaangażowanie i wsparcie akcji ,,Rodacy Bohaterom”. Kolejny raz okazaliscie dobre SERCE. Drodzy Darczyńcy, jesteście dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, na których można zawsze polegać.

Dziękujemy. Malgorzata Kwiryng i Tomasz Piwowarski.